تبلیغات
بدو تو گرمه - باك خودرو را یك‌بار پر كنید و ۱۲۰۰ كیلومتر برانید
حرفه ای ترین قالب های وبلاگ
دانلود رایگان

بدو تو گرمه

دربارهمدیر وبلاگ:
مهدی حسنی

» صفحه نخست
» ایمیل مدیر
» ارتباط با ما
» آرشیو مطالب
» لینك آر اس اس
» طراح قالب

آرشیو مطالب

» مرداد 1389
» تیر 1389
» خرداد 1389
» لیست کامل آرشیو ماهانه

مطالب پیشین

» دانلود فیلم The Final Destination به صورت 3 بعدی
» دانلود فیلم My Bloody Valentine به صورت 3 بعدی
» دانلود فیلم Dread 2009
» اطلاعیه
» دانلود فیلم Prince of Persia: The Sands of Time شاهزاده ایرانی
» تاریخچه عدد صفر
» دانلود فیلم Centurion 2010
» دانلود فیلم Twilight Saga new moon
» دانلود فیلم Autumn
» دانلود فیلم Star Vehicle
» عجیب ترین
» هوس های مورچه ای
» دانلود آلبوم جدید استاد شجریان(غوغای عشقبازان)
» زیباترین پیامک ها عاشقانه
» ورزش های مناسب صبحگاهی برای جلوگیری از کمردرد

آمار وبلاگ

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

نویسندگان :
مهدی حسنی

.

باك خودرو را یك‌بار پر كنید و ۱۲۰۰ كیلومتر برانید

مرتبط با :

باك خودرو را یك‌بار پر كنید و ۱۲۰۰ كیلومتر برانید

خودرویی برای خانواده

 باك خودرو را پر كنید و با آن تا ۱۲۷۳ كیلومتر رانندگی كنید! این یك ویژگی قابل احترام است كه در Volkswagen Sharan دیده می‌شود، خودرویی كه گرچه می‌توانست بیش از اینها دوستدار محیط زیست باشد، اما به هر حال با مصرف بهینه سوخت یكی از دوستداران آن به شمار می‌آید!

فروش بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه نشان می‌دهد Volkswagen Sharan خودروی مطلوب بسیاری از خانواده‌ها در سراسر اروپاست. البته این فروش به نسخه ابتدایی این خودرو مربوط می‌شود. خبر خوش این است كه نسخه دگرگون شده و مملو از فناوری‌های نوین آن تا چند هفته دیگر به دنیا معرفی می‌شود. این خودروی جدید چندی پیش در نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو رونمایی شد و طی ۲ماه گذشته هنوز هم كارشناسان امور خودرو این تازه‌وارد دیدنی را زیر ذره‌بین كارشناسی خود نگاه داشته‌اند. شاید در یك جمله بتوان Volkswagen Sharan جدید را كه یكی از جدیدترین محصولات در ردیف خودروهای كابین‌دار و به اصطلاح خانوادگی به شمار می‌آید این‌گونه توصیف كرد: محصولی مبتنی بر مجموعه‌ای از فناوری‌های نوین كه در عین حال كه مطلوب خانواده‌ها به عنوان خودرویی خانوادگی است بلكه با فروش خیره‌كننده كمك زیادی به سر و سامان یافتن اوضاع مالی برند تولیدكننده‌اش كرده است!

تفاوت با نسخه قبلی، از زمین تا آسمان

در طراحی Volkswagen Sharan تلاش شده ایده‌های مختلفی برای نخستین بار به كار گرفته شود. به عنوان مثال درهای عقبی خودرو به صورت كشویی باز و بسته می‌شود كه در مقایسه با نسخه قبلی تفاوت قابل توجهی به شمار می‌آید. اما این تنها یك آغاز است. مقایسه نشان می‌دهد تقریبا در ۹۹درصد موارد نسخه جدید با نسخه قبلی تفاوت دارد. اگر جستجوی خود را از فضای داخلی خودرو آغاز كنیم با مجموعه‌ای از فناوری‌ها و قابلیت‌ها روبه‌رو می‌شویم. به عنوان مثال صندلی‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند كه ۷ نفر براحتی درون آن جای می‌گیرند و در عین حال برای هر ۷ نفر نیز كیسه‌ها نصب شده است. البته با توجه به تمایل مشتری نسخه‌های ۵، ۶ و ۷ صندلی این خودرو روانه بازار می‌شود. نكته جالب این است كه صندلی‌ها قابلیت قرار گرفتن در ۱۲ وضعیت مختلف را دارند. این قابلیت در مواقع استفاده از خودرو در سفرهای طولانی كاملا به چشم می‌آید. در چنین خودروهایی كه تا ۳ ردیف صندلی دیده می‌شود، نحوه خم كردن صندلی‌های ردیف وسط یكی از شاخص‌های اصلی در نظر گرفتن نمرات برتر برای خودرو است. در Volkswagen Sharan از فناوری موسوم به «آسان خم شو» استفاده شده است، به طوری كه سرنشین براحتی و تنها با فشردن یك دكمه می‌تواند صندلی را خم و سپس به حالت نخست در آورد.

در Volkswagen Sharan فضای كافی برای تفریح كودكان در خودرو وجود دارد و این درحالی است كه فضای داخلی آن در شب هنگام و با روشن شدن چراغ‌های زنون و LED رویایی می‌شود. برای راحتی بیشتر راننده ترمز دستی به صورت الكترونیكی طراحی شده است. همچنین برای این‌كه راننده بتواند بهترین پارك خودرو را داشته باشد از نسل جدید فناوری كمك پارك بهره گرفته شده است. این بدان معناست كه راننده با استفاده از دوربین مخصوصی كه در قسمت عقبی خودرو كار گذاشته شده است بهترین دید ممكن از فضای عقبی و جزئیات آن حتی فضای كم میان درختان و گوشه دیوارها را دارد.

سقف خودرو به طور كشویی متحرك است كه در مقایسه با نسخه قبلی چشم‌انداز بیش از ۳۰۰ درصدی برای لذت بردن از محیط اطراف خارج از شهر در اختیار سرنشینان قرار می‌گیرد. از آنجا كه عمدتا از این خودرو برای سفرهای كوتاه و طولانی استفاده می‌شود، مهندسان فولكس واگن در اقدامی‌ ابتكاری سیستم ۳ وضعیتی كنترل اوضاع جوی برای فضای داخلی خودرو در نظر گرفته‌اند كه با توجه به محیط سرد یا گرم اطراف می‌توان وضعیت دلخواه را انتخاب نمود.

موتورهای صرفه‌جو

در نسخه جدید Volkswagen Sharan از ۴ موتور توربو تزریق مستقیم بنزین و دیزل استفاده شده است كه در مقایسه با نسخه قبلی تا ۲۱ درصد راندمان مصرف سوخت بهتری دارند. میانگین مصرف سوخت این خودرو در هر ۱۰۰ كیلومتر تنها ۵/۵ لیتر است كه البته به ازای طی هر یك كیلومتر مسافت ۱۴۵ گرم گاز CO نیز روانه جو زمین می‌كند. خودرو حداكثر سرعتی درحدود ۱۹۴ كیلومتر بر ساعت دارد كه البته برخی منتقدان امور خودرو می‌گویند این رقم می‌توانست بیشتر از این باشد. اما در این خودرو برخی آمار و ارقام و معادلات است كه هر مشتری را برای خرید آن وسوسه می‌كند، آن هم در شرایط فعلی كه تأمین سوخت برای خودروها به یك مشكل بزرگ جهانی تبدیل شده است:Volkswagen Sharan با هر باك پر كه تا ۷۰ لیتر گنجایش دارد ۱۲۷۳ كیلومتر را طی می‌كند!

Volkswagen Sharan جدید در مقایسه با نسخه قبلی ۲۲ سانتی‌متر طولانی‌تر یعنی ۸۵/۴ متر است و این یعنی تا دلتان بخواهد فضای كافی برای سرنشینان درون خودرو وجود دارد. پهنای خودرو نیز ۲/۹ سانتی‌متر بیشتر شده، اما جالب اینجاست كه ارتفاع خودرو تقریبا ۲ سانتی‌متر كمتر از نسخه قبلی شده اما زمانی كه درون آن قرار می‌گیرد با فضای بزرگ‌تری مواجه می‌شوید.

توجه به ضریب ایمنی خودرو و سرنشینان

در Volkswagen Sharan از سیستم دوربینی مخصوصی استفاده شده است كه به راننده در تشخیص دقیق و سریع فاصله خودرو با سایر خودروهای مجاور كمك می‌كند.

به این ترتیب می‌توان متصور شد ضریب ایمنی خودرو به خصوص در سرعت‌های بالا به لطف اشراف بیشتر راننده به جاده و خودروهای اطراف تا چه حد افزایش می‌یابد. باز هم سراغ قسمت‌های داخلی خودرو و این بار صندلی‌ها می‌رویم. یكی از امتیازاتی كه برای این خودرو می‌توان متصور شد ، خم شدن راحت صندلی‌های ردیف سوم و استفاده از فضایی قابل توجه برای قرار دادن بار و وسایل مختلف است. این قابلیت به خانواده‌هایی كه بیش از  ۲ فرزند داشته و برای مسافرتی چند روزه برنامه‌ریزی كرده‌اند كمك زیادی می‌كند تا در فضای داخلی با راحتی بیشتر از مشاهده مناظر اطراف خارج شهر لذت ببرند.

فولكس واگن این خودرو را به خانواده‌هایی پیشنهاد می‌كند كه ۲ یا بیشتر فرزند دارند. با این حال آن دسته از تجار و بازرگانانی كه همواره در مسافرت‌های بین‌شهری بوده و چاره‌ای جز حمل مقادیری بار و نمونه كالا ندارند، Volkswagen Sharan یك انتخاب عالی است. تابستان ۲۰۱۰ یعنی تنها چند هفته دیگر زمانی است كه این برند فروش تجاری Volkswagen Sharan كه تفاوت‌های آشكاری با نسخه ابتدایی دارد را آغاز می‌كند. فولكس واگن برای فروش قابل توجه این خودرو برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای كرده است و در نظر دارد از آن به عنوان سكوی پرتابی تازه در دنیای خودروهای كابین‌دار یا همان خودروهای خانوادگی استفاده كند. این درحالی است كه درخصوص طراحی و ساخت این نوع خودروها رقابت داغی میان برندهای شناخته شده صنعت خودروسازی جهان شكل گرفته است.


نوشته شده توسط مهدی حسنی در پنجشنبه 7 مرداد 1389

نظرات ()
Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by bo22garmeh
This Themplate By Bia2Garmeh.Com