تبلیغات
بدو تو گرمه - مقایسه مزدا 3 و هیوندا آوانته
حرفه ای ترین قالب های وبلاگ
دانلود رایگان

بدو تو گرمه

دربارهمدیر وبلاگ:
مهدی حسنی

» صفحه نخست
» ایمیل مدیر
» ارتباط با ما
» آرشیو مطالب
» لینك آر اس اس
» طراح قالب

آرشیو مطالب

» مرداد 1389
» تیر 1389
» خرداد 1389
» لیست کامل آرشیو ماهانه

مطالب پیشین

» دانلود فیلم The Final Destination به صورت 3 بعدی
» دانلود فیلم My Bloody Valentine به صورت 3 بعدی
» دانلود فیلم Dread 2009
» اطلاعیه
» دانلود فیلم Prince of Persia: The Sands of Time شاهزاده ایرانی
» تاریخچه عدد صفر
» دانلود فیلم Centurion 2010
» دانلود فیلم Twilight Saga new moon
» دانلود فیلم Autumn
» دانلود فیلم Star Vehicle
» عجیب ترین
» هوس های مورچه ای
» دانلود آلبوم جدید استاد شجریان(غوغای عشقبازان)
» زیباترین پیامک ها عاشقانه
» ورزش های مناسب صبحگاهی برای جلوگیری از کمردرد

آمار وبلاگ

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

نویسندگان :
مهدی حسنی

.

مقایسه مزدا 3 و هیوندا آوانته

مرتبط با :

کمپانی : در مقایسه دو کمپانی مزدا ژاپن و هیوندای کره جنوبی ، کمپانی مزدا ژاپن در جایگاهی بالاتر قرار داشته و صاحب امتیاز این بخش می باشد . در ضمن هیوندا النترا نام دیگر هیوندا آوانته در بازارهای غربی می باشد .

طراحی بدنه : مزدا 3 با طرح اسپرتی خود دارای جایگاهی متفاوت با هیوندای آوانته که دارای طرحی نیمه کلاسیک و خانوادگی است می باشد اما در مقایسه طراحی بدنه میان خودرو آوانته و خودروی مزدا 3 با توجه به بیشتر دیده شدن اصول طراحی روز در مزدا 3 ، مزدا 3 صاحب امتیاز این بخش می باشد .

طراحی داخلی : از نظر سلیقه عمومی ، قالب افراد طراحی داخلی مزدا 3 را بسیار جذاب و مدرن تر از آوانته می دانند و در نگاه کارشناسی این طراحی بجز زیبائی شامل مباحث دیگری همچون ایجاد ارگونومی و ایمنی بالاتر می باشد بنابراین مزدا 3 از این حیث در سطحی بالاتر از هیوندا آوانته قرار می گیرد .

ایمنی : هر دو خودرو صاحب 4 ستاره از 5 ستاره ایمنی می باشند که با توجه به برابری مجموع ستاره ها در بررسی جزئیات ایمنی مزدا سه خودروئی ایمنی تر از آوانته می باشد .

ارگونومی : مزدا 3 نزدیک تر به اصول طراحی ارگونومیک روز بوده و از این بابت تفاوت قابل توجهی با هیوندا آوانته دارد .

موتور : متغیر بودن سوپاپ ها در این دو موتور 2 لیتری هر دوی آنها را نزدیک به هم کرده اما وجود پیستون های لو کامپرس و مکانیسم ورود گردابی هوا با تشدید بیشتر در مجموع موتور مزدا را دارای قدرت و واکنش سریع تری نسبت به هیوندا آوانته کرده . مزدا با 3 نیوتن متر تورک بیشتر در دور برابر 4500 با اوانته و 7 اسب بخار در مازاد دور 500 ، نیروی بیشتر ، در قیاس با آوانته قرار دارد .

گیربکس : در گیربکس های اتومات ، مزدا 3 دارای گیربکسی با وضعیت تیپ ترونیک و بسیار مدرن تر از گیربکس آوانته اتومات می باشد و فاصله کم و سرعت زیاد تعویض دنده ها و همین طور در وضعیت تیپ ترونیک انجام نشدن تعویض در red line از برتری های گیربکس مزدا 3 می باشد و در گیربکس دستی با موجود نبودن مزدا 3 با گیربکس دستی در بازار ایران شاید مقایسه بی نتیجه باشد اما با توجه به اطلاعات موجود مزدا 3 دارای گیربکس دستی برتری در قیاس با آوانته می باشد هر چند آوانته نیز دارای گیربکسی بسیار مطلوب است .

ساسپنشن : هدف اول تعلیق در مزدا 3 اسپرتی بودن و هندلینگ بالاست و این باعث سختی عملکرد این تعلیق و ایجاد کوبش در خودرو مزدا 3 شده اما آوانته در کنار هندلینگ ، آسایش و نرمی خودرو را نیز در نظر گرفته و در نهایت ترکیبی بسیار مطلوب از این دو را در کنار هم گرد آورده اما در وظیفه اصلی ساسپنشن که همان ایجاد پایداری و قابلیت های فرمان پذیریست مزدا 3 موفق تر بوده .

ترمز : ترمز در این دو خودرو از یک مکانیسم برابر برخوردار بوده و هردو در یک سطح می باشند اما هیوندای آوانته صاحب ترمز تقریبا برتری در سرعت های بالا بوده و توقف نسبتا سریع تری را ایجاد می کند .

سیستم های پایداری : هر دو خودرو فاقد سیستم های پایداری می باشند .

آپشن : مزدا 3 دارای آپشن های بیشتر حتی در تیپ های ساده خود نسبت به هیوندا آوانته است .  مزدا 3 دارای تیپ های 1، 2 و 3 بوده که از لحاظ فنی برابر و تنها در آپشن تفاوت دارند .

تست درایو: هیوندا آوانته با گیربکس دستی عملکرد اسپرتی و سریع تری نسبت به مزدا 3 با گیربکس اتومات دارد اما در آوانته با گیربکس اتومات شاهد عکس این موضوع بوده و مزدا 3 دارای عملکرد بسیار بهتریست . کیفیت و لذت سواری در هیوندا اوانته بالاتر از مزدا سه بوده و فرمان پذیری مزدا 3 بهتر از آوانته ، با توجه به اختلاف قیمت میان این دو خودرو انتخاب آوانته کار غلطی نیست اما زیبائی ، استهلاک کم ، آپشن های زیاد ، بازار مناسب خرید و فروش ، خدمات قابل قبول و تقریبا به روز بودن مزدا 3 باعث انتخاب بیشتر افراد در این خودرو شده اما انتخاب بنده میان این دو خودرو ، هیوندا آوانته با گیربکس دستی است .


نوشته شده توسط مهدی حسنی در پنجشنبه 21 مرداد 1389

نظرات ()
Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by bo22garmeh
This Themplate By Bia2Garmeh.Com